Uczniowie i wychowankowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Bajki robotów” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.

Okazją do zorganizowania konkursu było obchodzone w tym roku stulecie urodzin Stanisława Lema i związany z tym Rok Lema. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki, pacynki lub pracy przestrzennej nawiązującej do treści książek o kosmosie, robotach itp.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna.

W konkursie wzięło udział 399 uczestników w wieku od 3 do 75 lat.

Komisja konkursowa wysoko oceniła i nagrodziła prace wykonane przez naszych uczniów.

A oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE: Dawid Marcinek; kategoria: prace przestrzenne od 11 do 14 lat, , „Mam przyjaciela kosmonautę” R. Butschkow

Wyróżnienie: Damian Gorus; kategoria: kukiełka, do lat 6, „Marta i ufoludek” W. Widłak

Wyróżnienie:  Milena Chruściel; kategoria: ilustracje, do lat 6, „Szalony robot profesora Bzika” D. Hennig

Wyróżnienie: Mateusz Mrowiec, Paweł Mrowiec, kategoria: praca przestrzenna, praca rodzinna, „Wall-E” 

Wyróżnienie: Jessica Maińczyk, kategoria: kukiełka, od 11 do 14 lat, „Kosmosmerf” Peyo

Wyróżnienie: Patryk Wagner, kategoria: kukiełka, od 11 do 14 lat, „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry

Wyróżnienie: Dominik Zemełka, kategoria: pacynka, od 11 do 14 lat, „Star Wars. Lego”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: www.biblrac.pl oraz autorstwa naszych uczniów

Skip to content