Dnia 15 maja bieżącego roku Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili Państwo Maria i Hubert Skornia z Brzeźnicy. Ślub cywilny zawierali przed 60 laty w Łubowicach, kościelny natomiast dzień później w łubowickim kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Jubilaci znają się od lat szkolnych. Pani Maria urodziła się w Brzeźnicy, Pan Hubert pochodzi z Kornicy, a w Brzeźnicy mieszka od 1947 roku. Był czynnym zawodnikiem sekcji zapaśniczej od momentu powstania klubu LZS Brzeźnica, tj. od 1953 r. 4- krotny Mistrz i 6- krotny V-ce mistrz Polski Zrzeszenia LZS, długoletni reprezentant tego zrzeszenia. Funkcję  I trenera klubowego pełnił przez 33 lata do roku 1997. W długoletniej pracy szkoleniowej wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski uczestników Mistrzostw Świata i Europy, członków Kadry Narodowej i Olimpijskiej.

W 1970 r. prowadzona przez Huberta Skornia drużyna wywalczyła awans do I Ligi Państwowej. Jubilat to długoletni V-ce Prezes, a obecnie  Prezes Klubu LKS „Dąb” Brzeźnica. Za swoją długoletnią działalność na rzecz sportu oraz działalność społeczną otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień. Jubilat przez wiele lat pełnił również funkcję radnego Gminy Rudnik.

Pani Maria pracowała jako referent administracyjny w Domu Opieki aż do emerytury, długoletnia Członkini byłego Komitetu Rodzicielskiego w szkole Podstawowej w Brzeźnicy. Jubilatka do dzisiaj z pasją zajmuje się swoim ogródkiem.

Państwo Skornia doczekali  4 dzieci, 4 wnuków oraz prawnuczki.

Dostojnym Jubilatom życzenia złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

          Państwu Marii i Hubertowi Skornia życzymy kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, szczęściu oraz pomyślności. Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.

Skip to content