12 maja 2021 r. przedszkolaki z Grzegorzowic odwiedziły Szkołę Podstawową w Grzegorzowicach. Starszaki zostały zaproszone, aby zobaczyć i zwiedzić szkołę, do której od września będą uczęszczać.

Na początku uczniowie klas 1-3 przywitali przedszkolaków piosenką oraz radosnym okrzykiem. Następnie pani Nina, wychowawczyni przyszłej klasy pierwszej, oprowadziła dzieci 6-letnie po szkole – pokazała ważne dla nich miejsca m.in. klasę, salę z magicznym dywanem, stołówkę, toaletę, szatnię, pokój nauczycielski, sekretariat, bibliotekę, salę gimnastyczną. Przedszkolaki były zachwycone, szczególnie, że otrzymały drobne podarunki od przyszłej pani wychowawczyni. Podczas zwiedzania starszaki miały okazję poznać kolegów i koleżanki z Przedszkola w Brzeźnicy, którzy tak samo jak oni, od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie w szkole Podstawowej w Grzegorzowicach.

W tym czasie młodsze przedszkolaki brały udział w grach i zabawach na sali gimnastycznej przygotowanych i prowadzonych przez pana Michała.

 

Skip to content