Informacja SPZLA – dyżurowanie lekarzy POZ w czasie urlopowym

Informacja o urlopach lekarzy SPZLA:

1. Lek. med. Marek Duda – urlop 16.08.2021 r. do 27.08.2021r. – zastępstwo lek. med. Wacław Szwajka , lek. med Siergiej Teplicki wg harmonogramu.

1. Lek. med. Wacław Szwajka – urlop 28.06.2021 r. do 9.07.2021 r. – zastępstwo w Ośrodku Zdrowia w Rudniku, przyjmować będzie lek. med. Siergiej Teplicki wg poniższego harmonogramu:

Godziny przyjęć

Wizyty domowe

12 00 – 14 00

14 00 -15 00

9 00 – 12 30

12 30 – 13 30

12 00 – 15 00

15 00 – 17 00

9 00 – 11 30

11 30 – 12 30

1. Lek med. Siergiej Teplicki – urlop 14.06.2021 r do 25.06.2021 r. – 9.08.2021r. -13.08.2021 r. – zastępstwo lek. med. Wacław Szwajka , lek. med Marek Duda  wg harmonogramu.

Informacja nadesłana przez SPZLA w Rudniku (nr tel. 32 410 64 70)

90 rocznica urodzin Pani Otylii Żok z Rudnika

Dnia 3 czerwca 2021 r. Jubileusz 90 rocznicy urodzin obchodziła Pani Otylia Żok z Rudnika. Jubilatka urodziła się i całe swoje życie związana jest z Rudnikiem. Pracowała   w rudnickim PGR aż do emerytury. Doczekała 3 dzieci,  6 wnuków, 8 prawnuków oraz 3 praprawnuki.

Życzenia dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Pani Otylii życzymy moc zdrowia, szczęścia oraz radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.

Pani Gertruda Wańczura z Łubowic – 95 rocznica urodzin.

W dniu 31 maja 2021 roku Jubileusz 95-tych urodzin obchodziła Pani Gertruda Wańczura z Łubowic. Jubilatka urodziła się w miejscowości Szeroka – obecnie Jastrzębie-Zdrój. Zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz wychowaniem dzieci.

Miała 4 braci i 6 sióstr. W Łubowicach mieszka od roku 2005. Wychowała 3 córki i syna. Doczekała się 5 wnuków, 3 prawnuków i 2 prawnuczek.

Dostojnej Jubilatce życzenia złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rudniku Sabina Zięć.

Pani Gertrudzie składamy bukiet wspaniałych życzeń, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.

Konkurs „Moja miejscowość”

W roku szkolnym 2020/2021 w Przedszkolu w Grzegorzowicach jest realizowana innowacja „Mój język – moja godka”. W jej ramach dzieci poznają nie tylko język śląski, regionalne tradycje, zwyczaje, stroje, legendy, ale także oglądają najważniejsze zabytki oraz ciekawe miejsca małej ojczyzny.

W ramach tej innowacji odbył się również konkurs „Moja miejscowość”. Do przedszkola wpłynęło 16 prac. Laureatów wybierano w dwóch kategoriach: dzieci 3-4-letnie oraz 5-6-letnie. Poniżej wszystkie oraz wyróżnione prace.

Dzień Dziecka w Grzegorzowicach

We wtorek 1 czerwca 2021 r. przedszkolaki z Grzegorzowic świętowały Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, więc dzieci bawiły się na placu zabaw. Były gry i zabawy – różne konkurencje m.in. rzut do celu, zabawy z chustą animacyjną, skoki w workach. Nawet najmłodsze przedszkolaki dawały sobie świetnie radę w każdej konkurencji. Oczywiście skoro Dzień Dziecka, to nie obyło się bez prezentów – każdy przedszkolak otrzymał zestaw paletek z piłeczkami. Na placu zabaw był również poczęstunek – orzeźwiające lody i kiełbaska z grilla na obiad.

Podczas zabawy odwiedził nas pan wójt Piotr Rybka z panią inspektor Gabrielą Seidel. Wspólnie złożyli dzieciom życzenia i przekazali słodycze oraz prezenty, którymi dzieci mogą się bawić w przedszkolu.

Po powrocie na salę przedszkolaki odpoczywały po całym dniu pełnym wrażeń oglądając bajkę.

Strażacy w Przedszkolu w Grzegorzowicach

W piątek 28 maja 2021 r. obok Przedszkola w Grzegorzowicach zawyły syreny. Nie, nie, nie martwcie się, nic się nie stało. To strażacy z OSP Sławików odwiedzili przedszkolaków. Opowiedzieli o swojej pracy, pokazali sprzęt, umundurowanie, wyposażony samochód, a nawet pozwolili zwiedzić go od środka. Dzieci mogły też poczuć się jak strażak na akcji, ponieważ przymierzały kaski i polewały wodą z węża strażackiego. Radości nie było końca. Przedszkolaki cały dzień opowiadały sobie nawzajem wrażenia ze spotkania ze strażakami.

Komisja Rewizyjna

Zawiadamiam, że w dniu 16 czerwca 2021r. o godz. 15.00 w sali posiedzeń w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rudnik.

Tematem posiedzenia:

Sprawozdanie wykonania zadań w ramach funduszu sołeckiego (szczegółowa analiza funduszu sołeckiego wsi Sławików i Ponięcice).

Wspólne posiedzenie komisji

Zawiadamiam, że w dniu 15 czerwca 2021r. o godz. 15.00 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji związków i porozumień komunalnych, mienia komunalnego i działalności gospodarczej, rolnictwa i ochrony środowiska oraz Komisji zdrowia, oświaty, kultury, opieki społecznej, prawa i porządku publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej w sali posiedzeń w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku.

Tematy posiedzenia:

1. Sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2020.

2. Sprawy bieżące.