KGW w Rudniku czyli Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe odniosły spektakularny sukces. Chociaż istnieją dopiero od 9 października br., kiedy to na spotkaniu założycielskim składającym się z 19 kobiet zdecydowały o reaktywowaniu dawnego, nieformalnego Koła w Rudniku , już w niespełna miesiąc zostały zwyciężczyniami ogólnopolskiego konkursu. Panie wzięły udział w projekcie pt:„Jabłonki Swawole 2021” zorganizowanym przez fundację State of Poland, a promującym wspaniały produkt, jakim jest polskie jabłko. W konkursie adresowanym do Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych w całej Polsce należało zorganizować lokalną potańcówkę, wcześniej umieścić to wydarzenie na ogólnopolskiej mapie wydarzeń „Jabłonki Swawole 2021” , następnie ułożyć taniec do przeboju w wykonaniu zespołu BITAMINA pt: „Niech no tylko zakwitną jabłonie….”, a w końcu nakręcić trzy minutowe video z tego wydarzenia. I właśnie to video wygrało i Panie zdobyły I miejsce i nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. To wspaniały sukces dla Koła i motywacja do dalszego działania. Wszystkie Panie  stwierdziły, że udział w projekcie dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń i emocji, zaznaczył obecność kobiet wśród społeczności lokalnej, włączył do współpracy inne podmioty z gminy. Partnerami w realizacji projektu były Sady Lech Grudynia, Dawid Bedrunka – operator, Zygmunt Kandora – przedstawiciel Gminy Rudnik, którzy znacząco przyczynili się do sukcesu KGW w Rudniku, i którym bardzo dziękujemy. W projekcie wzięły udział członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Rudnika, w tym m.in. niezwykle utalentowane Katarzyna Rzepka, Magdalena Niedźwiedzka oraz Sara Cycon. Zwycięski film można zobaczyć na stronie Facebooka Koła, pod nazwą: Koło Gospodyń w Rudniku.

Materiał: Beata Stępień – Przewodnicząca Koła Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych w Rudniku.

 

 

 

Skip to content