10 grudnia w auli Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” w Raciborzu, odbyła się jubileuszowa XX edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”. Wykonawcy byli oceniani pod względem techniki gry, intonacji, stopnia trudności, doboru repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Szkołę Podstawową w Brzeźnicy reprezentowały dwa zespoły fletowe: kwartet i trio. Te zespoły od wielu lat reprezentują szkołę oraz uświetniają swoją grą wiele imprez szkolnych. Zajęcia muzyczne odbywają się regularnie raz w tygodniu.

Kwartet fletowy w składzie: kl. II – Alicja Piwowar i Julia Jahn-Pustula, kl. III – Magdalena Pawlak i Marta Stochla zaprezentował dwie kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi…” i „A wczora z wieczora…” i zajął 3 miejsce. Trio fletowe wykonało: „Przylecieli aniołkowie” i „O du fröliche…”. Te kolędy przygotowali uczniowie kl. IV- Kacper Kurek i Dawid Wowrek oraz uczennica kl. V – Anna Stochla. Zajęli 2 miejsce w kategorii kl. IV-VIII.

Przygotowaniem zespołów do udziału w konkursie zajęła się pani Maria Koloch, a podczas konkursu towarzyszyła im p. Janina Titarenkow.

Uczniowie przygotowywali się do tego występu prawie dwa miesiące i ogromną pracę wykonali w domu, by zaprezentować się jak najlepiej. Ich praca przyniosła kolejne osiągnięcia dla szkoły i gminy Rudnik. Na pamiątkę sukcesu uczniowie przynieśli świąteczne upominki, dyplomy oraz statuetki, która będą przypominały o tym wspaniałym osiągnięciu. Serdecznie gratulujemy!

tekst nadesłany: ZSP Brzeźnica

Skip to content