W dniu wczorajszym na zaproszenie wójta Gminę Rudnik  odwiedzili: Wojewódzki Konserwator Zabytków pan Łukasz Konarzewski, Etnograf z Muzeum w Raciborzu pani Julita Ćwikła, Konserwator Zabytów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pani Anna Zaręba, Prezes Fundacji Stilo pan Łukasz Broniszewski. Gościom towarzyszyli wójt Piotr Rybka, pracownicy Urzędu Gminy w Rudniku, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Mariola Brachman oraz Członkowie Fundacji Gniazdo: Prezes Sławomir Pazderyn, Artur Osak i Katarzyna Pawlik. Celem wizyty byłą wizja lokalna w terenie, a także podsumowanie wszystkich działań na rzecz ochrony zabytków na terenie naszej gminy oraz omówienie planu dalszej ich realizacji w nadchodzącym roku. Przy okazji zaproszeni gości mogli podziwiać eksponaty zgromadzone w Izbie tradycji. 

 

Skip to content