Szanowni Mieszkańcy Gminy Rudnik!

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem od dnia 01 lutego 2022 r. do odwołania dostęp do Urzędu Gminy Rudnik będzie ograniczony dla petentów. Przed urzędem jest udostępniona „skrzynka podawcza” do której można składać pisemne sprawy mieszkańców, które nie wymagają bezpośredniej konsultacji z pracownikiem. Skrzynka będzie opróżniana na bieżąco. Sprawy wymagające osobistego wstawienia, odbywać się będą po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty i tylko w miejscu do tego wyznaczonym. W celu umówienia spotkania w Urzędzie Gminy Rudnik prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (32) 457 84 98, (32) 410 64 28, (32) 410 21 44 lub kontakt mailowy urzad@gmina-rudnik.pl

W wyjątkowo ważnych sprawach urzędnicy będą się kontaktować z nadawcą wiadomości. Dlatego prosimy aby do każdego pisma dołączyć dane kontaktowe (np. nr telefonu, adres e-mail).

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej KASA URZĘDU GMINY będzie czynna jak dotąd, jednakże płatność uiszczana będzie pojedynczo z zachowaniem reżimu sanitarnego (KASA: numer telefonu (32) 410 64 28 wew. 118)

Pomimo tego apelujemy, aby wpłaty za odpady komunalne, podatek, wodę, ect. dokonywać poprzez bankowość internetową.

Porady prawne dla mieszkańców w tutejszym Urzędzie Gminy, zostają zawieszone do odwołania.

Powyższe działania zostały podjęte w trosce o mieszkańców naszej gminy, jak również aby zapewnić ciągłość pracy urzędu oraz jednostek i działań (dostarczenie wody, usługi komunalne, etc) mu podległych. Prosimy Państwa o wyrozumiałość. Decyzja podjęta przez Wójta Gminy Rudnik jest podyktowana Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022r.  ws ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (tekst rozporządzenia)

W razie pytań lub wątpliwości polecamy kontakt z Urzędem Gminy poprzez:

 • telefon:(32) 457 84 98, (32) 410 64 28, (32) 410 21 44 Fax: 32 410 64 18 wew.123
 • pocztę: Urząd Gminy w Rudniku, ul. Kozielska 1, 47-411 Rudnik
 • pocztę elektroniczną: urzad@gmina-rudnik.pl
 • platformę ePUAP: /UrzadRudnik/skrytka

Apelujemy, aby w przypadkach złego samopoczucia, kaszlu, kataru, gorączki lub innych objawów chorobowych, bezwzględnie rezygnować z osobistej wizyty w Urzędzie.

W przypadku osobistej wizyty w Urzędzie Gminy prosimy o zachowanie poniższych zasad:

 • na spotkanie należy przybyć punktualnie,
 • klienci oczekujący w budynku lub przed budynkiem Urzędu zobowiązani są do zachowania odpowiednich, bezpiecznych odległości,
 • aby wejść do budynku, należy zasłonić nos i usta,
 • po wejściu do budynku Urzędu obowiązkowo należy dokonać dezynfekcji rąk,
 • przy stanowisku obsługi znajdować się może tylko 1 klient (nie dotyczy opiekunów/kuratorów osób niepełnosprawnych, starszych oraz małoletnich),
 • na terenie Urzędu klient może poruszać się tylko w obecności pracownika biura związanego z przedmiotem wizyty,
 • po załatwieniu sprawy należy natychmiast opuścić budynek Urzędu – do wyjścia klienta odprowadzi pracownik urzędu.

Za wszystkie niedogodności przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

 

 

                                                                                        /-/ Piotr Rybka

Wójt Gminy Rudnik

                                                                                          

Skip to content