Drodzy Mieszkańcy gminy Rudnik

Od jutra tj. poniedziałku 28 lutego do środy 2 marca br. pracownicy urzędu gminy Rudnik wraz z organizacjami pozarządowymi prowadzą zbiórkę darów dla potrzebujących z objętej wojną mieszkańców Ukrainy. Dary będzie można składać w Świetlicy Wiejskiej w Rudniku (byłe GCI) przy ul. Mickiewicza 2a w godzinach od 12:00 do 17:00.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci i dla dorosłych, płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, maszynki do golenia, chusteczki, ręczniki (w tym z mikrofibry)

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: apteczki, koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

ODZIEŻ I OKRYCIE: koce zwykłe i termiczne (nowe lub w bardzo dobrym stanie), śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace

INNE: zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, zestawy pierwszej pomocy, termos, bidon, kubki termiczne

 

Prosimy aby rzeczy dostarczone do GCI były posegregowane i opisane. Czyli osobno kosmetyki, osobno okrycie, środki czystości etc. Ułatwi to pracę wolontariuszom przy rozdysponowaniu tych darów.

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Skip to content