Biskup polowy Wojska Polskiego bp. Wiesław Lechowicz przed Mszą św. w Raciborzu 27 lutego 2022 roku, w drodze do Raciborza odwiedził grób rodziców biskupa Józefa Gawliny w Rudniku, po czym udał się do Strzybnika na miejsce jego urodzenia.

Bp. Lechowicz zwiedził wystawę w Ogrodzie Gawliny, który został stworzony dokładnie w miejscu, w którym się urodził i spędził młodość późniejszy generał i arcybiskup ze Strzybnika.

Przy płycie poświęconej arcybiskupowi Gawlinie zapalono znicz, złożono wiązankę kwiatów, a bp. Wiesław Lechowicz poprowadził krótką modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie.

Przewodnikiem po miejscach poświęconych biskupowi Gawlinie był hm. Krzysztof Bajerski i zastępca wójta Gminy Rudnik Tomasz Kruppa. Biskupowi Polowemu towarzyszył podczas wizyty generał Adam Jopek – komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Skip to content