15 czerwca br. wójt Piotr Rybka oraz skarbnik gminy pani Danuta Biczysko odebrali z rąk wicemarszałka województwa śląskiego Dariusza Starzyckiego oraz członków zarządu województwa Beaty Białowąs i Izabeli Domogała umowę na dofinasowanie modernizacji dróg transportu rolnego. Urząd Gminy w Rudniku pozyskał 180 880,00 zł dofinansowania z Województwa Śląskiego na budowę lokalnych dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych z tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. W ramach dofinansowania modernizacji etap I – 645 mb zostanie poddana droga gminna nr 116 transportu rolnego obręb Strzybnik, od miejscowości Strzybniczek w kierunku ul. Ciszej w Rudniku. Modernizacja drogi w znaczny sposób wpłynie na poprawę infrastruktury transportu rolnego i turystycznego w naszej gminie.

żródło: UG Rudnik, UMWS, fot. Tomasz Żak, redakcja@naszraciborz.pl