W dniu 9 listopada bieżącego roku Jubileusz Żelaznych Godów obchodzili Państwo Maria i Henryk Reichel z Grzegorzowic. Ślub cywilny zawarli przed 65 laty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grzegorzowicach, kościelny w kościele parafialnym w Łubowicach.

Pani Maria pochodzi z Grzegorzowic. Pracowała zawodowo w szpitalu w Raciborzu oraz jako ekspedientka w GS Łubowice. Zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu.

Pan Henryk urodził się w miejscowości Braunschweig. Pracował między innymi w katowickim przedsiębiorstwie budownictwa miejskiego, raciborskim przedsiębiorstwie budownictwa jako mistrz dyplomowany budownictwa ogólnego, w RSP Pietrowice Wielkie; RSP Sławików skąd przeszedł na emeryturę. W czasie swojej pracy zawodowej nadzorował budowę wielu obiektów zniszczonych po wojnie w Raciborzu, powiecie raciborskim i głubczyckim oraz budowy prywatne na terenie Gminy Rudnik.

Aktywnie działał społecznie między innymi przy rozbudowie Szkoły Grzegorzowice (I piętro z łącznikiem), przy parafii, przy remoncie i przebudowie ośrodku zdrowia w Łubowicach. W roku 2000 zorganizował nieodpłatnie z zagranicy 2 EKG do ośrodków zdrowia: w Rudniku i Grzegorzowicach, USG, 2 walizki wypadkowe dla lekarzy. Dwie kadencje pełnił funkcję Radnego Gminy Rudnik z czego jedną kadencję przewodniczył Radzie Gminy, podczas której zainicjowano i rozpoczęto na terenie Gminy Rudnik prace przy budowie wałów przy Odrze. Pan Henryk przez 20 lat był również komendantem Straży Pożarnej w Grzegorzowicach. Jeden z założycieli LZS Grzegorzowice. Założyciel i członek zarządu Koła DFK Grzegorzowice.

Odznaczony: brązowym, srebrnym i złotym medalem – zasłużony dla woj. katowickiego; medalem czterdziestolecia Rady Ministrów RP oraz jako wzorowy strażak i za 20 – lecie Służby w Straży Pożarnej. Z zamiłowania hodowca gołębi pocztowych – 53 lata czynny członek hodowców gołębi na lot.

Jubilaci doczekali 5 dzieci, 11 wnuków i 2 prawnuków.

Dostojnym Jubilatom życzenia złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć. Państwu Marii i Henrykowi Reichel życzymy kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, szczęściu oraz pomyślności. Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.