W dniu 1 czerwca 2023 roku Jubileusz 90 rocznicy urodzin obchodziła Pani Władysława Lach z Czerwięcic. Jubilatka urodziła się w miejscowości Ujsoly. W Gminie Rudnik zamieszkała wraz z mężem w roku 1964; początkowo w Leśniczówce w Rudniku, a następnie w 1988 r. przeprowadzili się do Czerwięcic, gdzie mieszka do dziś. Pani Władysława zajmowała się pracą na roli, domem i wychowaniem dzieci. Doczekała 5 synów, 1 córki; 8 wnuków oraz 2 prawnuków.

Gratulacje dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Pani Władysławie składamy bukiet wspaniałych życzeń, dużo szczęścia, radości z każdego dnia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.