W czwartek, 15.06.2023 r. Urząd Gminy w Rudniku odwiedzili niezwykli goście. Mieliśmy zaszczyt wręczyć nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Straż pożarna oczami dziecka” zorganizowanego przez Wójta Gminy Rudnik. Celem konkursu było pokazanie jak ważną i odpowiedzialną rolę pełnią strażacy, dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi, a do udziału w nim zaproszono wszystkich chętnych przedszkolaków z przedszkoli w Brzeźnicy, Gamowie, Grzegorzowicach, Rudniku oraz Szonowicach.

Na konkurs wpłynęło 61 prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jury, a ich autorzy zasługują na pochwałę i gratulacje.

Wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Rudnik poprzedziła krótka przemowa Skarbnik Gminy, Pani Danuty Biczysko oraz zaproszonych strażaków – Prezesa Gminnego Związku OSP RP, Pana Bogusława Stec oraz Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Rudniku, Pana Mariana Plury.

Laureaci konkursu oraz wyróżnione przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez Panią Skarbnik Danutę Biczysko oraz zaproszonych strażaków. Pozostałe dzieci otrzymały słodki upominek.

W kategorii „Maluchy” najlepszą pracą okazała się rysunek Floriana Opioły z przedszkola w Brzeźnicy. Drugie miejsce zajęła Alicja Smykała z przedszkola w Szonowicach, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Komorek z przedszkola w Gamowie.

Wśród „Starszaków” pierwsze miejsce zajęła Martyna Musioł z przedszkola w Rudniku, drugie miejsce należało do Zuzanny Błaszczyk z przedszkola w Gamowie, natomiast trzecie miejsce zdobyła Martyna Szubert z przedszkola w Grzegorzowicach.

Ponadto wyróżniono 3 prace: Jana Żok oraz Karoliny Stec z przedszkola w Rudniku, a także Maksymiliana Wycisk z przedszkola w Grzegorzowicach.

Po wręczeniu nagród na dzieci czekała kolejna atrakcja – przedszkolaki mogły od środka zobaczyć jak wygląda samochód strażacki, zapoznać się z jego wyposażeniem, zobaczyć w co ubrani chodzą strażacy i jak głośno wyje strażacka syrena.

Wszystkim dzieciom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a strażakom za świetną prezentację.

Skip to content