W związku z zrzeczeniem się mandatu radnego Pani Edyty Reichel, 18 czerwca br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Rudnik przeprowadzone przez Gminną Komisję Wyborczą. Wybory uzupełniające do Rady Gminy Rudnik zarządzono w jednym okręgu wyborczym nr 13 w Grzegorzowicach, w którym wybierano 1 radnego. Postanowieniem Komisarza Wyborczego z dnia 24 kwietnia br. utworzył się Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Malcharczyk. W związku z tym, iż w okręgu wyborczym została zarejestrowana tylko jedna lista z jednym kandydatem, osoba ta uzyskała mandat radnego bez przeprowadzenia głosowania. Nowa Radna Pani Magdalena Malcharczyk zostanie uroczyście zaprzysiężona 28 czerwca podczas najbliższej LIII Sesji Rady Gminy Rudnik.