Dziś rozpoczęły się. „ Wakacje z Gminą Rudnik”.  Celem dzisiejszej wyprawy dzieci i młodzież była miejscowość Gamów, gdzie zwiedziły zabytkową kuźnię, gospodarstwo rolne, jednostkę OSP Gamów oraz wiatrak.

W starej gamowskiej kuźni młodzi mieszkańcy zapoznani zostali z historią tego miejsca, przybliżona została charakterystyka zawodu kowala, gdzie uczniowie mieli możliwość namacalnie poznać jego rzemiosło. Kolejnym przystankiem wyprawy było gospodarstwo rolne. Młodzież miała możliwość poznać specyfikę pracy na roli, gdzie poza pokazem maszyn rolniczym przedstawiona została hodowla zwierząt we współczesnych gospodarstwach rolnych.

Niemałym zainteresowaniem cieszył się kolejny punkt wycieczki – jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gamowie oraz lokalne „muzeum pożarnictwa”.  Uczestnicy przeszli przez „historyczną ścieżkę ewolucji i postępu” w tematyce ochrony przeciwpożarowej, odbył się pokaz zabytkowych urządzeń i pojazdów pożarniczych, a także odbyły się instruktarze i prezentacja specyfiki pracy strażaka ochotnika.

Końcowym punktem wyprawy było zwiedzanie wiatraku w Gamowie.

Podczas wycieczki nie brakowało niespodzianek – były pyszne lody, sałatki owocowe oraz wspólne grillowanie.

Skip to content