W dniu 28 grudnia 2023r. odbył się Zjazd Weteranów i Strażaków OSP Gminy Rudnik, z udziałem Komendanta PSP w Raciborzu Jarosława Ceglarka, emerytowanego bryg. Andrzeja Charuka oraz kpt. Radosława Bara. Z ramienia Gminy Rudnik spotkanie poprowadził Gminny Prezes Zarządu OSP druh Bogusław Stec wraz z wójtem Piotrem Rybka. Podczas zjazdu wygłoszono przemowy, podczas których złożono podziękowanie za poświęcony trud i pracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności i wszystkich mieszkańców gminy i powiatu oraz złożono życzenia noworoczne. Minutą ciszy upamiętniono strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę.
Uroczystość uświetniła przygotowana przez pracowników urzędu w Rudniku prezentacja multimedialna podsumowująca wydarzenia z życia gminnych jednostek OSP z ostatnich 4 lat.
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

 

Film podsumowujący działalność jednostek OSP Gminy Rudnik w latach 2019-2023  – 

Skip to content