Kolejne drogi gminne w trakcie modernizacji

Postępują prace związane z modernizacją dróg gminnych. Zgodnie z zapowiedzią kończą się prace związane z modernizacją ul. Gacki w Grzegorzowicach. Położona została nowa nawierzchnia bitumiczna. Trwają jeszcze prace wykończeniowe polegające na utwardzeniu pobocza drogi.
Z kolei prace modernizacyjne rozpoczęły się w Ligocie Książęcej, gdzie gruntownej przebudowie poddana zostanie ul. Asnyka.
W najbliższych tygodniach modernizacji poddane zostaną kolejne drogi gminne (patrz tabele)

Świetlica Wiejska dla mieszkańców Ponięcic

Co raz bliżej do wkopania łopaty i rozpoczęcia budowy świetlicy wiejskiej, długo wyczekiwanej przez mieszkańców Ponięcic. Za nami procedura przetargowa i lada dzień zostanie podpisana umowa z firmą Dorbud S.C. z Nędzy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Inwestycja na którą Urząd Gminy w Rudniku pozyskał środki rządowe w ramach Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w wysokości 1,7 mln zł. będzie obejmowała m.in.: wykonanie robót budowlanych, instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz pozostałych czynności związanych z realizacją zadania pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Ponięcice” , oraz budowa placu zabaw, boiska do piłki nożnej, garażu blaszanego oraz altany rekreacyjnej.

Powierzchnia użytkowa świetlicy będzie wynosiła 115m². Projektowany budynek zaprojektowano jako parterowy z poddaszem nieużytkowym wykonany w technologii tradycyjnej tj. ceramika, drewno, itp. Wraz z węzłem sanitarnym.
Na wyposażeniu świetlicy składać się będą: krzesła – 90 szt., stół uniwersalny 80x80cm – 4szt, stół uniwersalny 120x80cm – 16szt, lodówko – zamrażarka – 1szt, telewizor LED 75 cali – 1 szt., płyta indukcyjna 90cm (5 palników) – 1 szt., szafki kuchenne stojące z blatem oraz wiszące (do pomieszczenia kuchni) – kpl.

Oprócz budynku świetlicy wiejskiej prace obejmować będą zagospodarowanie terenu w formie placu zabaw, boiska do piłki nożnej, garażu blaszanego oraz altany rekreacyjnej, na które składają się następujące elementy: huśtawka podwójna + bocianie gniazdo, zestaw zabawowo – sprawnościowy, huśtawka wagowa, zestaw linowy, karuzela obrotowa z siedziskami, bujak na sprężynie, kule do wspinania i zabaw, ścieżka sensoryczna, głuchy telefon, cymbałki, tablica kółko krzyżyk. Ponadto powstanie siłownia plenerowa, w ramach której zamontowane zostaną następujące urządzenia do ćwiczeń t.j: orbitrek, odwodziciel, biegacz i steper.

Na potrzeby sołeckie zbudowana zostanie altana rekreacyjna, garaż blaszany do przechowywania sprzętu rekreacyjnego oraz powstanie boisko do piłki nożnej wraz z oświetleniem.