W ubiegły wtorek 11 czerwca 2024 roku w sołectwie Lasaki obyło się zebranie wiejskie, podczas którego odbyły się wybory sołtysa. To ważne wydarzenie zgromadziło mieszkańców wsi, którzy licznie przybyli do świetlicy wiejskiej, aby oddać swoje głosy.
 
Wybory te były szczególnie istotne, ponieważ poprzednia pani sołtys pani Helga Sekuła, po 27 latach (7 kadencji, 1997-2024) pełnienia swojej funkcji, postanowiła przejść na zasłużoną „sołecką emeryturę”.
Zaufanie mieszkańców zdobyła pani Helena Frenzel, którą mieszkańcy jednomyślnie wybrali i odtąd pełni funkcję nowej Sołtys wsi Lasaki.
 
Z tej okazji pani Heldze Sekuła pragniemy podziękować za wieloletnią służbę dla lokalnej społeczności i życzymy dużo zdrowia, realizowania swoich pasji i marzeń.
 
Nowo wybranej Sołtys życzymy przede wszystkim ludzkiej życzliwości, wsparcia mieszkańców w realizacji działań mających na celu podnoszenia jakości życia mieszkańców wsi Lasaki.
 
Skip to content