W miniony poniedziałek 24 czerwca w wieku 87 lat zmarł śp. Antoni Strzeduła z Gamowa. Pan Antoni urodził się 17 czerwca 1937 r. w Gamowie. Zawodowo związany z Raciborską Fabryka Kotłów „RAFAKO”, gdzie pracował aż do 1997 roku gdy przechodził na emeryturę.

Pan Antoni całe swoje życie poświęcał się działaniom lokalnej społeczności. Organizował życie społeczne, pomagał i wspierał rozwój wsi, a także reprezentował interesy sołectwa na forum Rady Gminy, w której miał zaszczyt pracować w roli zarówno radnego, jaki i pełnił funkcję Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Rudnik. Brał udział w powołaniu Parafialnego Towarzystwa Oświatowego. Do końca swoich dni zaangażowany w życie swojej parafii i swojej pasji jaką było pszczelarstwo. W roku 2018 laureat prestiżowego, lokalnego wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Rudnik”. W 2020 r. otrzymał  nagrodę „Fiali Gminy Rudnik” w kategorii „Dębowy Laur” Gminy Rudnik za wkład w rozwój przedsiębiorczości i budowaniu postaw prospołecznych.

Pan Antoni zapamiętany został wśród  mieszkańców naszej gminy jako człowiek wielkiej mądrości, otwartego serca o niezwykle skromnym usposobieniu.

Rodzinie i lokalnej społeczności wyrażamy głębokie wyrazy współczucia.

 

Pogrzeb śp. Antoniego Strzeduła odbędzie się w nadchodzący czwartek 27 czerwca o godz. 10:00 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Gamowie.

Skip to content