Sołectwo Ponięcice od wczoraj z nową panią Sołtys

Wczoraj wieczorem w Sołectwie Ponięcice odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego odbyły się wybory nowego sołtysa wsi. Do proponowanej funkcji zgłosiła się Pani Agnieszka Danielczyk, która otrzymała aprobujące głosy mieszkańców.

Odchodząca Sołtys Pani Renata Stępińska służyła mieszkańców wsi Ponięcice przez ponad 13 lat. Podczas swojej pożegnalnej mowy dziękowała swoim najbliższym za wsparcie w pełnieniu niełatwej służby, na rzecz swoich mieszkańców. Podziękowania kierowane były również do włodarzy gminy, radnymi z którymi współpracowała.

Szczególne podziękowania skierowała była Sołtys do swoich mieszkańców, za okazane zaufanie, wparcie, dobre rady i mobilizację na rzecz dobra ogółu.

Warto podkreślić, że za kadencji Pani Renaty dzięki jej usilnym staraniom, we wsi Ponięcice udało się wiele zrealizować. W ostatnich latach we współpracy z urzędem gminy dokonano kilku istotnych dla wsi inwestycji: remont drogi powiatowej, remont fragmentu ul. Łąkowej, modernizacja drogi transportu rolnego, budowa nowej oczyszczalni ścieków i wiele innych. Mocno zabiegała o budowę świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem rekreacyjnym w Ponięcicach. Marzenie to właśnie się realizuje.

Jak dokładnie Pani Renata wyliczyła, dane jej było pełnić tę zaszczytną funkcję przez dokładnie 4838 dni. Pragniemy za każdy ten dzień niezłomnej pracy i zaangażowania bardzo gorąco podziękować i życzymy by kolejne dni cieszyła się Pani dobrym zdrowiem i radością życia oraz szacunkiem i życzliwością ludzi wśród których Pani mieszka.

Nowej Pani Sołtys Agnieszce Danielczyk gratulujemy i życzymy dużo sił, zdrowia oraz wsparcia mieszkańców w realizacji tej niełatwej służbie na rzecz lokalnej społeczności w Ponięcicach.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, kwiat i tekst

Skip to content