Ruszą prace przy zabytkach sakralnych

W tym tygodniu podpisane zostały umowy pomiędzy Gminą, a trzema parafiami w naszej Gminie na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych, na które Gmina Rudnik pozyskała środki z programu krajowego Polski Ład.

Do końca listopada bieżącego roku wykonane zostaną prace, ujęte w umowach:

w Parafii Św. Trójcy w Modzurowie: renowacja witraży w kościele – całkowity koszt zadania 212 500 zł.

w Parafii Św. Jerzego w Sławikowie: remont 4 kaplic cmentarnych – całkowity koszt zadania 220 190 zł.

w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łubowicach: renowacja witraży w kościele – całkowity koszt zadania 250 000 zł.

Zmiana sołtysa w Sławikowie

We wtorek 9 lipca w Sławikowie odbyło się zebranie wiejskie. Jednym z punktów zebrania był wybór sołtysa. Pani Aniela Grabowska, która pełniła tę funkcję w sołectwie Sławików od 21 lat, wraz z zakończeniem swojej kadencji zrezygnowała z kontynuowania dalszego piastowania tego urzędu i podziękowała za dotychczasową współpracę wszystkim, z którymi w czasie tych  21 lat współpracowała.  Ze swojej strony pragniemy złożyć Pani Anieli serdeczne podziękowania za lata wspólnego działania, wszelką okazaną pomoc i wytrwałość w prowadzeniu sołeckich przedsięwzięć!

Nową Sołtys w Sławikowie została pani Agnieszka Koczy, której gratulujemy wyboru i życzymy owocnej współpracy oraz powodzenia w pracy na rzecz lokalnej społeczności przy aktywnym wsparciu  Rady Sołeckiej i mieszkańców.