INFORMACJA NA TEMAT PROJEKTU „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII DLA MIESZKAŃCÓW GMINY KRZANOWICE I GMINY RUDNIK”

Tytuł projektu:
„Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Krzanowice i Gminy Rudnik”

Nazwa Beneficjenta:

Gmina Krzanowice, Gmina Rudnik

Źródło dofinansowania:

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Okres realizacji:

2022-04-25 – 2023-10-31

Wartość projektu:

14 541 006,00

Wartość dofinansowania:

12 359 855,10

Krótki opis projektu:

Urząd Gminy Rudnik otrzymał dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (OZE) projekt „OZE dla mieszkańców Gminy Krzanowice i Gminy Rudnik” w ramach wniosku złożonego pierwotnie w roku 2017 oraz powtórnie w roku 2021.

Dzięki staraniom Burmistrza Gminy Krzanowice oraz Wójta Gminy Rudnik po ponownym złożeniu wniosku w 2021r. Urząd Gminy Rudnik otrzymał dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (OZE).

Projekt polega na montażu odnawialnych źródeł energii wykorzystujących energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej ( panele fotowoltaiczne) oraz energii cieplnej celem podgrzewania CWU ( kolektory słoneczne) na potrzeby gospodarstw domowych u prywatnych mieszkańców gminy Krzanowice oraz na montażu odnawialnych źródeł energii wykorzystujących energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej ( panele fotowoltaiczne),energii cieplnej celem podgrzewania CWU ( kolektory słoneczne), energii aerotermalnej ( instalacje pomp ciepła do CWU) na potrzeby gospodarstw domowych u prywatnych mieszkańców gminy Rudnik.

Zakładane efekty, główne korzyści:

Zwiększenie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych, ograniczenie emisji pyłów i gazów oraz zaoszczędzenie zużycia energii finalnej

W najbliższym czasie Urząd Gminy będzie się kontaktował telefonicznie lub poprzez e-mail z osobami, które złożyły wniosek na instalacje fotowoltaiczne w celu potwierdzenia aktualności złożonego wniosku w 2017 roku. Pierwszeństwo udziału w programie będą miały wnioski złożone w 2017r. jednakże po weryfikacji tychże wniosków zostanie utworzona lista rezerwowa dla nowych chętnych.