
ZSP w Grzegorzowicach otrzymał prestiżowe wyróżnienie “SZKOŁY WSPIERAJĄCEJ KARIERĘ BEZ BARIER” przyznanej przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie.
Gratulacje oraz wyrazy uznania dla Dyrekcji, Kadry pedagogicznej i lokalnej społeczności wspierającej zacną inicjatywę.🎉👏

Dnia 8 lipca 2025 r. Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka wręczył 10 parom małżeńskim, które w ubiegłym roku świętowały swój Złoty Jubileusz małżeństwa pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w Ligocie Książęcej, a uczestniczyły w niej następujące pary małżeńskie:
Państwo Gizela i Alojzy Granieczny ze Strzybnika
Państwo Aniela i Antoni Janik z Grzegorzowic
Państwo Danuta i Leon Jarmołowicz z Rudnika
Państwo Gabriela i Józef Kmoch z Modzurowa
Państwo Rozwita i Józef Komor z Grzegorzowic
Państwo Katarzyna i Joachim Kretek z Rudnika
Państwo Łucja i Ryszard Krettek z Ligoty Książęcej
Państwo Kornelia i Hubert Szendzielorz z Szonowic
Państwo Dorota i Joachim Wallach z Łubowic
Państwo Maria i Jan Zebrała z Ponięcic
Z okazji pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego złożyli Jubilatom życzenia, wyrazy uznania, szacunku i podziękowania za długoletnie dochowanie przysięgi małżeńskiej i za wspólne przeżycie wielu lat.
Dostojnym Jubilatom składany serdeczne gratulacje, dużo zdrowia, radości, spokoju oraz dalszej wspólnej drogi pełnej ciepła i serdeczności.

Gmina Rudnik zrealizuje projekt „Łączy nas sport”! ![]()
![]()
![]()
Z radością informujemy, że Gmina Rudnik uzyskała rekomendację do dofinansowania na realizację projektu „Łączy nas sport”, który będzie realizowany w ramach priorytetu „Współpraca Instytucji i Mieszkańców Polsko-Czeskich”.
Jego nadrzędnym celem jest pogłębianie więzi transgranicznych mieszkańców i instytucji pogranicza czesko-polskiego.
To kolejny krok w stronę wzmacniania międzynarodowych relacji i promocji zdrowego stylu życia wśród najmłodszych! Projekt przyczynia się do rozwiązania problemów występujących u dzieci w wieku szkolnym związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu bez korzystania z urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory, tablety czy smartfony.
Projekt promuje zdrowy styl życia oraz rozwijanie umiejętności społecznych poprzez różnorodne formy aktywności fizycznej.
Partnerami projektu są:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku
ZŠ Budišov nad Budišovkou (Czechy)
![]()
Grupą docelową są dzieci w wieku 6–15 lat z obu szkół oraz przedstawiciele administracji tych instytucji.
Główne cele projektu:
Promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego
Ograniczenie korzystania z urządzeń elektronicznych – telewizorów, tabletów, smartfonów
Rozwijanie integracji i współpracy transgranicznej
Wzmacnianie więzi społecznych poprzez sport i zabawę
Już nie możemy się doczekać pierwszych wspólnych zajęć i wydarzeń sportowych! ![]()
![]()
Całkowite wydatki kwalifikowalne: 14 079,00 EUR
Dofinansowanie z EFRR: 11 263,20 EUR (80 %)
Partner Wiodący – Gmina Rudnik / Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku:
Całkowite wydatki kwalifikowalne: 6 786,00 EUR
Dofinansowanie z EFRR: 5 428,80 EUR (80 %)
Partner Projektu – Základní škola Budišov nad Budišovkou, okres Opava, p. o.:
Całkowite wydatki kwalifikowalne: 7 293,00 EUR
Dofinansowanie z EFRR: 5 834,40 EUR (80 %)



Zostały jeszcze kilka miejsc wolnych na półkolonie letnie. Na I-turnus, który odbywa się od 28 lipca do 1 sierpnia br. zostało 7 miejsc wolnych, na II-turnus, który odbywa się w terminie od 4 do 8 sierpnia br. – 3 miejsca. Na zgłoszenia czekamy do przyszłej środy tj. 2 lipca br. do godziny 12:00.
Szczegółowe informacje znajdą państwo – tutaj
Zapraszany do wzięcia udziału!
