Startuje #SuperDzielnicowy 2025!

Od 10 lutego br. można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, inicjują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.

Zapraszamy do udziału w konkursie #DzielnicaBEZstrachu i wskazanie swojego ulubionego dzielnicowego. Wejdź i głosuj na stronie internetowej #DzielnicaBEZstrachu https://dzielnicabezstrachu.pl/

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie KPP w Raciborzu – KLIKNUJ TUTAJ

 

Komunikat GOPS w Rudniku. Trwa nabór do programu „Opieka wytchnieniowa”.

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudniku w związku z realizacją zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór do programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025 finansowanego z Funduszu Solidarnościowego.

 

      Program jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi od ukończenia 2 roku życia do ukończenia 16 roku życia  z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

   Opieka wytchnieniowa  ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach zapewniając czasowe zastępstwo. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.

       Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

 

Osoby zainteresowane pomocą w ramach Programu prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej tel: 32/ 605 91 44

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudniku
ul. Gawliny 2, 47-411 Rudnik                                                                           

Tel./Fax: (32) 605 91 44,

e-mail: gops@gmina-rudnik.pl  

                                                                                  

 

SPZLA w Rudniku z europejskim grantem

Szanowni pacjenci!
 
Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Rudniku pragnie poinformować, że w zeszłym roku opracowaliśmy plan oraz wniosek, z którym przystąpiliśmy do konkursu przedsięwzięcia „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) realizowanego w ramach projektu grantowego FENIKS Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 w Osi priorytetowej: Priorytet FENX.06 Zdrowie.
 
Z ogromną radością oraz satysfakcją pragniemy poinformować, iż udało nam się zakwalifikować na listę grantobiorców, a tym samym pozyskaliśmy kwotę 300 000,00 zł. na rozwój infrastruktury informatycznej oraz na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.
 
Pozyskane przez SPZLA w Rudniku środki pozwolą na szerszy wachlarz i wzrost dostępności do podstawowych i specjalistycznych usług zdrowotnych tj. programy profilaktyczne, Opieka Koordynowana z dostępem do specjalistów w zakresie: pulmonologii, kardiologii, diabetologii, endokrynologii, nefrologii i diagnostyki.
 
Dzięki wytężonej pracy naszego personelu SPZLA w pozyskaniu grantu,  aktywnie dążymy ku temu, by otrzymane wsparcie wpłynęło na jeszcze lepszą ochronę zdrowia i dobrostanu mieszkańców przed zagrożeniami i negatywnymi skutkami związanymi ze środowiskiem. Środki te pozwolą na stałe podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych na rzecz naszych pacjentów.
 
Rozwijamy i doskonalimy się dla Was! 
 
Dyrektor mgr Barbara Wyrobek
 

AKTYWNA SZKOŁA, czyli dużo nowego sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach

Szkoła Podstawowa w Grzegorzowicach wzbogaciła pozyskała w ramach programu „Aktywna Szkoła – sprzęt sportowy dla szkół”, realizowanego pod koniec roku 2024 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowanie ze środków budżetu państwa w wysokości 25 tys. zł. na zakup wyposażenia do realizacji zajęć sportowych.

Gmina ze środków własnych dofinansowała zadanie w kwocie 6 250 zł.  Całkowita wartość projektu wynosi 31 250 zł. Ponadto zakupy wsparła również Rada Rodziców kwotą 3 500zł.

Środki finansowe przeznaczono na zbudowanie dwustanowiskowej ścianki wspinaczkowej na sali gimnastycznej. Posiada ona tory o zróżnicowanych stopniach trudności dla początkujących i bardziej zaawansowanych, z możliwością modyfikacji.

Wspinaczka doskonale wspomaga rozwój psychoruchowy, rozwija różne partie mięśni, głównie zaangażowane są przedramiona, barki, tricepsy, bicepsy, mięśnie brzucha oraz pleców. Regularne wspinanie się wzmacnia mięśnie kończyn górnych, dolnych, jak i grzbietu. Sport ten zapewnia wspaniałą zabawę, rozwija zapał do aktywnego spędzania czasu. Liczymy na to, że naszym uczniom spodoba się ta nowa dyscyplina sportu, złapią bakcyla i chętnie będą korzystali ze ścianki.

W ramach realizacji programu zostaną zakupione również: stoły do tenisa stołowego, materace, piłki do koszykówki, siatkówki i futbolu, płotki, skakanki, obręcze, szarfy, woreczki gimnastyczne, kijki trekkingowe, rakiety do tenisa i badmintona, hantle, taśmy oraz zestawy: eduball i catch ball dla najmłodszych.

Sprzęt i przybory sportowe uatrakcyjnią prowadzenie zajęć wychowania fizycznego
oraz przyczynią się do stworzenia ciekawszej oferty w ramach dodatkowych zajęć sportowych.

 

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w projekt
na każdym jego etapie: od pomysłu po realizację.

 

D. Płoszczyca