Prawdopodobnie już niebawem ruszy kolejny, już ostatni, etap prac na drodze transportu rolniczego „Ostra Górka” na szonowickim Wygonie.

Ostanie Prace na Ostrej Górce już w wkrótce

Będą to prace kończące wieloletnią, priorytetową inwestycję dla  rolników na tym odcinku. Roboty ziemne, jak poprzednio, wykonywać będzie Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych z Rudnika. Kilka lat z rzędu przeznaczano większość  funduszy sołeckich by ułatwić dojazd do gruntów ornych  rolnikom. W tym miejscu prośba do rolników by uzbroili się w cierpliwość i wyrozumiałość tak by inwestycja została zakończona z dobrym skutkiem bezpośrednio po tegorocznych żniwach. Podziękowania dla Pana Wójta Alojzego Pieruszka, który co roku planując budżet gminy miał na uwadze Szonowickie prośby i postulaty zebrań wiejskich, podziękowania dla Pani Teresy Neblik, która przekonywała radnych o słuszności i konieczności tej inwestycji oraz dla Pani sołtys Kariny Lassak, która koordynowała wszelkie prace i współpracę z wykonawcą, a także dla Pana kierownika Zakładu komunalnego i jego pracowników za solidną i rzetelną robotę. W temacie dróg transportu rolniczego jest jeszcze wiele do zrobienia. W najgorszym stanie jest droga transportu rolniczego do „Wielkiej Remizy” ale to już temat i zadanie na przyszłe lata, a może nawet kadencje. Temat ten zostanie podjęty na najbliższym zebraniu wiejskim w sołectwie gdzie określone zostaną priorytety inwestycyjne, a wnioski ze spotkania zostaną przekazane wójtowi i radzie gminy.

Ostanie Prace na Ostrej Górce już wkrótce