W ubiegłą sobotę 27 kwietnia br. odbyła się akcja „Sprzątanie Gminy Rudnik”z okazji przypadającego parę dni wcześniej „Dnia Ziemi”- ekologicznego święta, przypominającego o ochronie środowiska naturalnego, akcją edukacyjną, której efektem ma być przede wszystkim zmiana przyzwyczajeń i stylu życia na bardziej przyjazny dla środowiska. Wypracowanie nowych nawyków jest wieloletnim procesem. Cieszy jednak fakt, że także i w tym roku, przeprowadzone działania, przyczyniły się do poprawy świadomości ekologicznej naszych mieszkańców. Akcja była formą edukacji ekologicznej połączonej z integracją społeczną i wyrażeniem troski o środowisko naturalne. Jej zadaniem było także zwrócenie społecznej uwagi na problem powstawania i unieszkodliwiania odpadów.

W tym roku uczestnicy wyposażeni w rękawice i worki, porządkowali zaśmiecone tereny wzdłuż dróg, zieleńce oraz dzikie wysypiska w swoich sołectwach. Ilość zebranych worków oraz innych odpadów była porażająca. Zebrano około 60 m³ „surowców wtórnych”.

Serdecznie dziękuję wszystkim: Sołtysom, mieszkańcom, wolontariuszom oraz przedsiębiorcom: firma Danko, Agromax, Naprzód Rydułtowy i wielu innym, za wzięcie udziału w tej ekologicznej akcji, służącej zarówno środowisku w którym żyjemy, jak i poprawie wizerunku naszej Gminy.

Wójt Gminy Rudnik

Piotr Rybka