28 kwietnia obchodzono parafialny odpust, podczas którego przez wstawiennictwo św. Jerzego modlono się w intencji wszystkich Parafian i Gości, Ofiarodawców i Dobrodziejów w podziękowaniu za szczęśliwie zakończone prace remontowe w kościele. Mszę św. koncelebrowaną odprawili: kaznodzieja i główny sumista superior o. Rafał Kupczak ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, były proboszcz naszej parafii ks. Serafin Pogoda, księża pochodzący z naszej parafii – radca duchowy ks. Reinhold Buczek i ks. Tomasz Maintok oraz Proboszcz ks. Joachim.

Na początku Sumy Odpustowej ks. Proboszcz przywitał przybyłych na uroczystości kapłanów z dekanatu Łany, Proboszcza sąsiedniej parafii Łubowice, lokalnych samorządowców – Starostę Raciborskiego Pana Grzegorza Swobodę i Pana Ryszarda Winiarskiego oraz Wójta Gminy Rudnik Pana Piotra Rybkę i Pana Alojzego Pieruszkę. Ponadto w Odpuście wzięła udział firma Potysz, która przez 8 miesięcy remontowała sławikowską świątynię.

Liczny udział we Mszy Świętej wzięli: służby sztandarowe, ministranci, szafarze, strażacy z OSP Sławików i OSP Miejsce Odrzańskie,sołtysi, radni oraz członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafianie.

Więcej informacji oraz zdjęć na parafialnej stronie internetowej

http://slawikow.pl/Dziekowalismy_sw_Jerzemu_za_szczesliwie_zakonczony_remont-626.html?fbclid=IwAR3mrN6d0lq-Ll5u13ymkCJ3nU7iQHr1yAswhQUFHC_2WTIM8AaoVPztxzc


http://slawikow.pl/Remont_wnetrza_kosciola_parafialnego_w_Slawikowie_podsumowanie-624.htm

Zdjęcia: Jennifer Wochnik, ks. Joachim Augustyniok

Autor: Parafia św. Jerzego w Sławikowie, UG Rudnik

Skip to content