Dnia 23.05.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca i Piosenki, pt. „Bajkowa Kraina”. Na konkurs przybyły wszystkie przedszkola z naszej Gminy.

Uczestnicy zaprezentowali taniec o tematyce dowolnej. Każda grupa taneczna wykazała się oryginalnością i pomysłowością układów oraz różnorodnością stylów muzycznych i form tanecznych.

Mieliśmy okazję przenieść się w świat bajek. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, śpiewając piosenkę o tematyce bajkowej. Wszystkie grupy zasłużyły na I miejsce. Każde przedszkole otrzymało dyplom oraz nagrody rzeczowe, a uczestnicy nagrody indywidualne.
Konkurs okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych doświadczeń oraz miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Gościem specjalnym na konkursie była dziewczynka, która zaprezentowała dzieciom grę na skrzypcach. Dzieci miały okazję posłuchać brzmienia skrzypiec, odgadując przy tym zagadki muzyczne (związane z tematem bajkowym) zagrane na tym instrumencie. Swoje umiejętności taneczno-wokalne przedstawiły najmłodsze dzieci oraz 5 i 6- latki w utworze „Pszczółka Maja – Taniec Mai”. Jako kolejny przerywnik, dzieci 5 i 6- letnie zaprezentowały swój układ taneczny w piosence „Toca, toca” oraz „Country Dance”. Organizatorem konkursu oraz przygotowała dzieci do występu p. Sandra Sługa

Skip to content