Pod koniec ubiegłego roku do Rady Gminy Rudnik wpłynął wniosek Parafialnego Towarzystwa Oświatowego oraz władz sołectwa Szonowice w sprawie przeciekającego dachu w tamtejszej szkole podstawowej. Rada Gminy przekazała pismo do wójta, który zlecił dokonanie oceny stanu połacia dachowego oraz zabezpieczenia budynku przed dalszym jego zalaniem. Po oględzinach okazało się, że dach wymaga kompleksowej i kosztownej naprawy. Na początku roku dokonano niezbędnej reperatury, która doraźnie miała zapobiec dalszym przeciekom. Władze Urzędu Gminy wraz z radnymi szukali możliwości wygospodarowania środków na ten cel z gminnego budżetu, zaś sołtys i radna wsi Szonowice razem z Parafialnym Towarzystwem Oświatowym przy aktywnym wsparciu mieszkańców, dzieci i młodzieży uczęszczającej do miejscowej szkoły, zorganizowali festyn rodzinny, z którego zebrane środki pieniężne w znacznym stopniu wsparły owe przedsięwzięcie.

Na początku zeszłego tygodnia przystąpiono do kompleksowego remontu całego dachu szkoły, którego powierzchnia liczyła ponad 1000m2. Zastosowano najlepsze materiały, wykonano fachowo obróbkę dekarską. Prace zostaną zakończone wkrótce zakończone.

Wszystkim zaangażowanym w pozyskiwanie środków na cele remontu dachu dla Szkoły Podstawowej w Szonowicach, a w szczególności PTO, władzom sołeckim wsi Szonowice, wszystkim organizatorom, pracownikom, uczniom, sponsorom i mieszkańcom wsi za zorganizowanie i wsparcie festynu rodzinnego, a także wykonawcy remontu serdecznie dziękujemy.