Już po raz ósmy najmłodsi mieszkańcy Gminy Rudnik brali udział w Spartakiadzie Przedszkolaków.

Do rywalizacji przystąpiły przedszkola z Rudnika, Szonowic, Gamowa, Brzeźnicy i Grzegorzowic. Otwarcie Olimpiady było bardzo uroczyste. Na początku zapalono znicz i wywieszono olimpijską flagę. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Rudnika przedstawili historię igrzysk olimpijskich. Celem zawodów było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej oraz wzmacnianie wiary we własne siły.

Duch sportowy i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Poszczególne konkurencje, które miały wykonać drużyny wymagały od zawodników zwinności i szybkości.

Zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i słodki poczęstunek.

Spartakiadę Przedszkolaków przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudniku, a za całość odpowiedzialne  były Karina Sekuła i Bożena Walaszek.

 

Skip to content