W dniu dzisiejszym o godzinie 16:00 w GCI w Rudniku, odbyło się spotkanie z mieszkańcami naszej gminy w sprawie programu i dofinansowania związanego z likwidacją produktów zawierających azbest. Prelegentem przestawiającym obecne warunki aplikowania o ww. środki była pani Dominika Ziaja z firmy ENVITERM S.C.  – specjalisty w zakresie projektów inwestycyjnych dotyczących ochrony środowiska. Licznie zebrani mieszkańcy (około 100 osób) uzyskali szczegółowe informacje dotyczące możliwości pozyskania wsparcia finansowego związanego z likwidacją azbestu. Obecny podczas spotkania Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka przedstawił mieszkańcom plan aplikowania Urzędu Gminy o środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Subregionu Zachodniego dla tego zadania i zapewnił, że ze strony Urzędu Gminy Rudnik dołożone będą wszelkie starania, by w kwestii likwidacji azbestu mieszkańcy otrzymali pełne wsparcie i fachową pomoc. Przy tej okazji wójt poinformował zebranych o uruchomieniu kolejnego gminnego programu dofinansowania związanego z wymianą źródła ciepła, którego nabór wniosków rozpocznie się od 10 lutego br. (więcej tutaj).

Dzisiejsze spotkanie pokazało, że zainteresowanie związane z dofinansowaniem działań mających na celu poprawę środowiska naturalnego na terenie naszej gminy jest nadal spore.

Wszelkie informacje związane z gminnym programem likwidacji azbestu zostaną przekazane w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej oraz w tablicach informacyjnych poszczególnych sołectw.

Wszystkim przybyłym na dzisiejsze spotkanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Urzędu Gminy w Rudniku.

Link do raportu przeprowadzonych konsultacji społecznych do pobrania poniżej:

RAPORT Z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH