Galę zorganizowano pół roku później, niż wstępnie planowano. Nie zdecydowano się na marcową odsłonę ze względu na obostrzenia sanitarne. Wydarzenie odbyło się w piątkowe późne popołudnie 18 września. Tak jak podczas pierwszej edycji gala gościła w Domu Przyjęć „Mirena” w Rudniku, poprowadziła ją Anita Pendziałek. – Czekaliśmy z niecierpliwością na warunki, które pozwoliłyby osobiście wręczyć nagrody najlepiej ocenionym przez kapitułę – mówił Piotr Rybka. Wójt podkreślał, że „to wielki zaszczyt móc uhonorować laureatów”. – To ludzie, którzy z pracy uczynili pasję i z pasją promują naszą gminę na arenie powiatu, województwa, kraju, a nawet za granicą – podkreślał wójt Rybka.

Ze zgłoszeń, które wpłynęły na konkurs kapituła (w składzie: Joanna Sokołowska – Moskwiak z PWSZ Racibórz, przewodniczący rady powiatu raciborskiego Adam Wajda, przewodniczący rady gminy Rudnik Ireneusz JaśkowskiAdrian Perszel z Cechu Rzemiosł Różnych i wicewójt Rudnika Tomasz Kruppa dokonała wyboru laureatów.

Kategorie i zwycięzcy:

O nagrodach:

„Innowator Roku” to przedsiębiorca wyróżniający się wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę przedsiębiorstwa i ulepszających produkt, stosujący nowoczesne metody pracy. „Biznes – Przedsiębiorca” – to osoba wyróżniająca się dynamiką prowadzenia działalności, wzorowym prowadzeniem i rozwojem przedsiębiorstwa; zaangażowaniem w życie społeczne, wspieraniem gminy Rudnik. „Biznes Rodzinny” to z kolei pracodawca działający w obrębie mikro-przedsiębiorczości, zatrudniający rodzinę i bliskich, wyróżniający się uwzględnianiem praw rodziców-pracowników oraz pielęgnowaniem wartości rodzinnych. „Aktywny NGO” – organizacja pozarządowa lub osoba działająca na rzecz podmiotów działających na terenie gminy, wyróżniający się wysoką aktywnością w swojej działalności oraz zaangażowaniem społecznym. „Żelazny kłos Gminy Rudnik” przyznawany jest rolnikom i hodowcom, dla których ważne jest promowanie rozwoju nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej, a „Dębowy laur Gminy Rudnik” podmiotom oraz osobom, których zaangażowanie i wkład pracy w prowadzoną działalność przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorczości w gminie. Z kolei tytuł „Ambasadora Przedsiębiorczości” trafia do osób m.in. promujących gminę oraz pomagających w pozyskiwaniu nowych kontrahentów i inwestorów.

Relacje Video:

Zródło: Nowiny.pl