Zakończyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Testowego z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Rola rolnika, by upadku unikał”, który został przeprowadzony online, z wykorzystaniem platformy Moodle.

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu znajdującego się pod linkiem bezpieczenstwo.krus.gov.pl. Tematyka dotyczyła zagrożeń powodujących wypadki z grupy „upadek osób”, stanowiącej prawie 50 % wypadków podczas pracy, zgłaszanych przez rolników do KRUS. W działaniu uczestniczyło 1 395 osób, w porównaniu do poprzedniej edycji – o prawie 100% więcej.

Zgodnie z Regulaminem, nagrodzono 100 laureatów, którzy zdobyli największą liczbę punktów w najkrótszym czasie, a ich zgłoszenia spełniały wymogi formalne.
W województwie śląskim 3 uczestników zakwalifikowało się do grona zwycięzców, którzy otrzymają za pośrednictwem jednostek terenowych KRUS nagrody rzeczowe w postaci myjek wysokociśnieniowych o wydajności tłoczenia 380 litrów/h, wyposażonych w lance z dyszą rotacyjną i pistolet spryskujący. Pełna lista nagrodzonych znajduje się na stronie: www.krus.gov.pl.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy, by otrzymane przez Państwa nagrody były przydatne podczas codziennej pracy nad utrzymaniem czystości w gospodarstwie rolnym. 
Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu i innych działaniach prewencyjnych KRUS.

Skip to content