Inicjatywa ta ma na celu popularyzację wiedzy na temat życia, kultury, obyczajów i mowy mieszkańców naszych wsi. Konkurs składa się z zestawu 17 pytań. Ich autorem jest pan Marian Kwiecień – świętokrzyski regionalista i pasjonat kultury ludowej. Aby odpowiedzieć na pytania, można korzystać z różnych źródeł wiedzy: podręczników, słowników, Internetu. Najcenniejszym źródłem będzie jednak rozmowa z babcią, dziadkiem, osobą, która pamięta dawne życie na wsi. Organizatorzy mają nadzieję, że rozwiązywanie zadań stanie się okazją do wspólnych rozmów, wspomnień i porównań, jak zmieniła się wieś na przestrzeni lat. Wspólnie spędzone chwile pozwolą na nawiązanie i umocnienie ponadczasowych więzi rodzinnych.

 

            Czas trwania konkursu 1 do 30 kwietnia 2022 r. to okres Świąt Wielkanocnych i czas kilku wolnych dni od pracy i nauki. Wykorzystajmy go, aby poznać historię swojej rodziny. Zgłębiając koleje losu naszego rodu możemy znaleźć rozwiązanie zagadnień zawartych w konkursie.


            Odpowiedzi, tylko w formie papierowej, prosimy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku lub Filii Bibliotecznej w Łubowicach do 30 kwietnia 2022 r. Ocenie podlegać będą „karty” tych uczestników, którzy udzielą odpowiedzi na co najmniej połowę pytań (zawartych w 17 punktach). Regulamin konkursu i karta pytań dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku, Filii Bibliotecznej w Łubowicach oraz na stronie internetowej GBP w Rudniku : www.gbprudnik.naszabiblioteka.com

Regulamin konkursu do pobrania

Skip to content