W czwartek 29 września 2022 r. w Urzędzie Gminy Rudnik w uroczystej oprawie, pary małżeńskie z terenu Gminy świętowały Jubileusz Złotych Godów.

Podczas uroczystości, wręczone zostały medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Dekoracji medalami dokonał Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka.

Jubileuszu Złotych Godów doczekali:

Państwo Jegliczka Łucja i Antoni z Gamowa

Państwo Kaletka Urszula i Józef z Rudnika

Państwo Kozubek Krystyna i Piotr z Ponięcic

Państwo Malec Maria i Kazimierz z Lasak

Państwo Niestrój Teresa i Bronisław z Rudnika

Z okazji Jubileuszu 50–lecia zawarcia małżeństwa Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego złożyli Jubilatom najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Jubilatom gratulujemy i życzymy jeszcze długich oraz pogodnych lat wspólnego życia w jak najlepszym zdrowiu, szczęściu, wzajemnym zadowoleniu.