W dniu 23 września 2022r. Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Magdalena i Karol Urbas z Ponięcic. Ślub cywilny zawierali w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jasionie.

Pan Karol pochodzi z wielodzietnej rodziny z Ponięcic. Z zawodu stolarz. Pracował w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu, a następnie w Raciborskim Przedsiębiorstwie Produkcji Materiałów Budowlanych „ŻELBET”. Pan Karol pochodzi z gospodarstwa rolnego. Był sołtysem wsi Ponięcice oraz radnym Gminy Rudnik.

Pani Magdalena urodziła się w Jasionie i tam się wychowała. Rodzice prowadzili gospodarstwo rolne. Jubilatka z zawodu jest krawcową. Po wyjściu za mąż i zamieszkaniu w Ponięcicach zajmowała się domem oraz wychowaniem dzieci.

Doczekali się 5 dzieci, 12 wnuków i 18 prawnuków..

Gratulacje Jubilatom złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Państwu Magdalenie i Karolowi Urbas życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Niech nigdy nie brakuje im zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Skip to content