Rządowa wyszukiwarka ma na celu uzyskanie informacji dotyczących znalezienia najbliższych składów opału, a także porównania cen węgla i innych rodzajów opału. Ceny są aktualizowane przez sprzedawców.
Więcej informacji na stronie internetowej:
Rządowa wyszukiwarka ma na celu uzyskanie informacji dotyczących znalezienia najbliższych składów opału, a także porównania cen węgla i innych rodzajów opału. Ceny są aktualizowane przez sprzedawców.
Więcej informacji na stronie internetowej:
Program adresowany jest do osób niepełnosprawnych:
dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).
Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób niepełnoprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego/samodzielnego i aktywnego życia. Głównym celem w/w usług jest dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.
Osoby zainteresowane pomocą w ramach Programu, zapraszamy do składania zgłoszeń telefonicznie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudniku pod nr tel.: 032 410 64 25
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 04 listopada 2022 roku.
Ostateczna kwalifikacja osób odbędzie się po przyznaniu Gminie środków przez Wojewodę.
Program jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługi opieki wytchnieniowej mogą służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.
Osoby zainteresowane pomocą w ramach Programu, zapraszamy do składania zgłoszeń telefonicznie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudniku pod nr tel.: 032 410 64 25
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 04 listopada 2022 roku.
Ostateczna kwalifikacja osób odbędzie się po przyznaniu Gminie środków przez Wojewodę.
Zwołuje się XLVI sesję Rady Gminy Rudnik na dzień 26 października 2022r. na godz. 15.00 w sali narad Urzędu Gminy w Rudniku z następującym porządkiem obrad:
Otwarcie XLVI sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
Przyjęcie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy.
Sprawozdania z działalności Komisji stałych.
Informacja Wójta z działalności między sesjami.
Przyjęcie uchwał w sprawie:
zmiany uchwały Nr XXIV/212/09 Rady Gminy Rudnik z dnia 25 marca 2009r. w sprawie ustalenia regulaminu przyznawania i wypłacania składników wynagradzania nauczycieli określonych w art. 30 ust. 6 Karty Nauczyciela, zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Rudnik;
ustalenia wysokości opłat korzystania z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Rudnik;
uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Rudnik na lata 2022 – 2026;
wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości, działek nr 123/3 a.m. 2 i 499/3 a.m. 6 na działkę nr 132/1 a.m. 2 położonych w Brzeźnicy;
zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Rudnik;
stanowiska dotyczącego skargi na nierozpatrzenie petycji.
Interpelacje i zapytania radnych, wolne wnioski i informacje.
Zakończenie obrad.
Również tej jesieni w Szonowicach dokonano modernizacji części drogi polnej która biegnie od ul. Marii Konopnickiej do szonowickiej szkoły. Utwardzenie wykonał ZWiUK Rudnik, a polegało na ułożeniu 63 płyt betonowych na istniejącej podbudowie z tłucznia.
Całkowity koszt zadania wyniósł: 55 610,30 zł, w tym 20 000 zł płatne z Funduszu Sołeckiego Szonowic, pozostała kwota płatna z środków własnych.
Szanowni Mieszkańcy,
Gmina Rudnik została zaopatrzona w odpowiednią ilość tabletek z jodkiem potasu. W razie konieczności są one przygotowane do dystrybucji.
Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. W obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z rozmieszczeniem punktów wydawania preparatu stabilnego jodu, w postaci tabletek jodku potasu na terenie Gminy Rudnik, aby w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego, mieli Państwo świadomość, gdzie zgłosić się po preparat.
MIEJSCA WYDAWANIA PREPARATU W RAZIE URUCHOMIENIA AKCJI DYSTRYBUCJI
SPZLA Ośrodek Zdrowia Rudnik
ul. Kozielska 2a
47-411 Rudnik
Mieszkańcy z następujących miejscowości: Rudnik, Strzybnik, Czerwięcice, Gamów
SPZLA Ośrodek Zdrowia Łubowice
w Grzegorzowicach ul. Młyńska 1
47-411 Rudnik
Mieszkańcy z następujących miejscowości: Brzeźnica, Ligota Książęca, Łubowice, Grzegorzowice, Lasaki, Sławików
ul. Słowackiego 7
47-411 Szonowice
Mieszkańcy z następujących miejscowości: Szonowice, Ponięcice, Modzurów, Jastrzębie, Dolędzin, Sławienko
ZASADY ODBIORU PREPARATÓW JODOWYCH W PUNKTACH WYDAWANIA
Grupa ryzyka |
Ilość podawanych tabletek jodku potasu [szt.] |
Ilość stabilnego jodu [mg] |
Noworodki (do 1 miesiąca życia) |
1/4 |
12,5 |
Niemowlęta od 1 miesiąca i dzieci do 3 roku życia |
1/2 |
25 |
Dzieci od 3 lat do 12 roku życia |
1 |
50 |
Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli do 60 roku życia (w tym kobiety w ciąży i karmiące piersią) |
2 |
100 |
UWAGA! Profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.
Przypominamy iż dystrybucja tabletek z jodkiem potasu na terenie Gminy Rudnik rozpocznie się z chwilą powstania zagrożenia, na polecenie stosownych władz.
Profilaktyka jodowa – źródło – Śląski Urząd Wojewódzki
Zachęcamy również do zapoznania się z broszurą informacyjną MSWiA
Zawiadamiam, że w dniu 19 października 2022r. o godz. 15.00 w sali posiedzeń
w Urzędzie Gminy w Rudniku odbędzie się posiedzenie Komisji związków i porozumień komunalnych, mienia komunalnego i działalności gospodarczej, rolnictwa i ochrony środowiska.
Tematy posiedzenia:
1. Przegląd uchwał zebrań wiejskich w sprawie wniosków o zaplanowanie przedsięwzięć
w budżecie Gminy Rudnik na rok 2023 ze środków sołectw w ramach funduszu sołeckiego.
2. Ocena stanu technicznego i możliwości wykorzystania budynku po szkole w Brzeźnicy.
3. Sprawy bieżące.