KOMUNIKAT DLA ROLNIKÓW GMINY RUDNIK

W imieniu i na prośbę Dyrektora KOWR OT Częstochowa, serdecznie zapraszamy  wszystkich zainteresowanych Rolników na posiedzenie Rady Powiatowej ŚIR Powiatu Raciborskiego, które odbędzie się: 17 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu,  ul. Zamkowa 2.

W ramach w/w posiedzenia Rady Powiatowej, w związku z  inicjatywą i prośbą Dyrektora KOWR OT w Częstochowie,  odbędzie się spotkanie z rolnikami Powiatu Raciborskiego, dotyczące wedle planów KOWR OT Częstochowa,  prezentacji, omówieniu i dyskusji nad Projektem programu restrukturyzacji gospodarstw rolnych Rudnik oraz Tworków – Wojnowice.

Śląska Izba Rolnicza

POPŻ PODPROGRAM 2021 – efekty

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudniku z terenu województwa śląskiego przy współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności w Chorzowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2022 – październik 2022.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

• warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe);
  • skrobiowe (makaron jajeczny),
  • mleczne (mleko UHT),
  • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
  • cukier (cukier biały),
  • tłuszcze (olej rzepakowy).

Pomoc żywnościowa trafiła do 100 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu gminy  Rudnik

Wydaliśmy osobom potrzebującym:

2 565,36 ton żywności;

500 paczek żywnościowych;

nie wydano  posiłków;

W ramach POPŻ Podprogram 2021 dla 5 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  1 warsztaty  edukacyjne w ramach działań towarzyszących:

• edukacji finansowej – – spotkań dla – uczestników
  • żywieniowo dietetycznych -….-.. spotkań dla – uczestników
  • kulinarnych – …-… spotkań dla …-…. uczestników
  • niemarnowania żywności – 1 spotkanie dla 5 uczestników
  • innych działań aktywizujących – …-… spotkań dla –  uczestników

Komisja komunalna

Zawiadamiam, że w dniu 18 stycznia 2023r. o godz. 15.00 w sali posiedzeń
w Urzędzie Gminy w Rudniku odbędzie się posiedzenie Komisji
związków i porozumień komunalnych, mienia komunalnego i działalności gospodarczej, rolnictwa i ochrony środowiska.

Tematy posiedzenia:

1. Realizacja wniosków komisji komunalnej z 2022 roku.

2. Inwestycje z funduszu sołeckiego.

3. Sprawy bieżące.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

Zawiadamiam, że w dniu 17 stycznia 2023r. o godz. 14.30 w sali posiedzeń w Urzędzie Gminy w Rudniku odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Rudnik.

Porządek posiedzenia:

1. Rozpatrzenie skargi na Wójta Gminy Rudnik.

2. Sprawy bieżące.

90 rocznica urodzin Pana Wilhelma Kusnik z Rudnika

W dniu 7 stycznia 2023 roku Jubileusz 90 rocznicy urodzin obchodził Pan Wilhelm Kusnik z Rudnika. Jubilat pochodzi z Krowiarek, w Rudniku zamieszkał po ślubie. Pracował na własnym gospodarstwie rolnym. Doczekał 2 synów i 4 wnuków.

Życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Panu Wilhelmowi życzymy moc zdrowia, szczęścia oraz radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.