2 sierpnia 2023 r. rozpoczynają się kolejne konsultacje dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego. Podczas 6 spotkań warsztatowych w różnych miastach będziemy rozmawiać nad pomysłami na usprawnienie przemieszczania się po Subregionie. Zachęcamy mieszkańców, do włączenia się w dyskusję na temat zaproponowanych działań.

Plan mobilności dla subregionu

Gminy Subregionu tworzą dokument, który wskaże kierunki rozwoju zrównoważonego systemu transportowego.

Razem z ekspertami, urzędnikami oraz mieszkańcami chcemy określić na najbliższe lata działania, które pozwolą sprawić, by nasze codzienne podróże do pracy, czy szkoły były szybsze, sprawniejsze, a zarazem przyjazne środowisku. Plan mobilności wskaże jak poprawić obszary dotyczące polityki transportowej, ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego i zarządzania mobilnością. Nie mniej ważna pozostaje także kwestia zagospodarowania przestrzeni publicznych, tak aby były one przyjazne i bezpieczne dla każdego.

Słuchamy głosów mieszkańców

Wspólny bilet na komunikację publiczną, nowe połączenia autobusowe, wygodne węzły przesiadkowe, rozwój tras pieszych i rowerowych to rozwiązania, na które czekają mieszkańcy Subregionu Zachodniego od lat. Jeśli masz pomysł na zmiany w transporcie w Twojej okolicy włącz się w warsztaty w ramach konsultacji społecznych. Twój głos jest dla nas ważny.

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj Raport z pierwszych konsultacji

Zapraszamy mieszkańców na otwarte spotkania poświęcone planowanym działaniom. 

Harmonogram konsultacji

2.08.2023 r. godz. 17:00 Dom Zdrojowy w Jastrzębiu – Zdroju – spotkanie dedykowane mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju

3.08.2023 r. godz. 17:00 Muzeum Miejskie w Żorach. Sala konferencyjna. – spotkanie dedykowane mieszkańcom Żor

4.08.2023 r. godz. 17:00 Raciborskie Centrum Kultury – spotkanie dedykowane mieszkańcom Raciborza i powiatu raciborskiego

7.08.2023 r. godz. 17:00  Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna w Rybniku – spotkanie dedykowane mieszkańcom Rybnika

8.08.2023 r. godz. 17:00  Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach   – spotkanie dedykowane mieszkańcom powiatu rybnickiego

9.08.2023 r. godz. 17:00  „Warsztatownia” – dworzec kolejowy w Wodzisławiu Śląskim – spotkanie dedykowane mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego i powiatu wodzisławskiego

Zachęcamy do zapoznania się ze wstępnymi dokumentami Planu Zrównoważonej Mobilności dla Subregionu Zachodniego:

>>> Wstępny projekt SUMP

>>> Raport diagnostyczno-strategiczny

Nie możesz  przyjść na spotkanie? Wypełnij formularz zgłaszania uwag do Wstępnego projektu Planu mobilności   https://forms.office.com/e/TegVi7HxTP

Projekt finansowany jest z Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Skip to content