W dniu 20 marca   w  Samorządowym Przedszkolu w Gamowie odbył się konkurs pod patronatem Wójta Gminy Rudnik pt. „ Zdrowo jem, wszystko wiem”, w którym wzięły udział reprezentacje dzieci z gminnych przedszkoli. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowego sposobu odżywiania się.

Podczas konkursowych zadań  panowała radosna i przyjazna atmosfera, co można było zauważyć po uśmiechach na twarzach dzieci. Uczestnicy mieli do wykonania zadania dotyczące zdrowego sposobu odżywiania się np.: rozwiązywanie zagadek, segregowanie produktów  na zdrowe i niezdrowe, ułożenie piramidy zdrowej żywności oraz rozpoznawanie owoców  przy wykorzystaniu zmysłu węchu oraz smaku. Przedszkolakom najbardziej spodobała się konkurencja samodzielnego przygotowania zdrowych kanapek według własnych upodobań i pomysłów. Dodatkowo każde przedszkole zaprezentowało piosenkę o tematyce konkursowej. Wiedza dzieci była ogromna, dlatego wszystkie przedszkola otrzymały wyróżnienie. Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali upominki , dyplomy oraz nagrody rzeczowe do swoich przedszkoli.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim przybyłym dzieciom , nauczycielom i gościom.

Skip to content