Sekretariat oraz kasa działają bez zmian – w swoich standardowych godzinach.
Za utrudnienia przepraszamy!
Sekretariat oraz kasa działają bez zmian – w swoich standardowych godzinach.
Za utrudnienia przepraszamy!
Wielki sukces Gminy Rudnik!
Z ogromną dumą i radością informujemy że Gmina Rudnik została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Innowacyjny Samorząd 2026” w obszarze ochrony zdrowia. Podczas uroczystej gali w Warszawie nasza gmina zdobyła II miejsce w Polsce wśród 1453 gmin wiejskich i została wyróżniona za nowoczesne oraz kompleksowe działania na rzecz mieszkańców.
Nagrodzony projekt: „Mała gmina – wielka medycyna. Kompleksowa opieka zdrowotna bez kompromisów w Gminie Rudnik” został doceniony za stworzenie modelu opieki zdrowotnej, który pokazuje, że również mała gmina może skutecznie rozwijać nowoczesne usługi medyczne na najwyższym poziomie.
Dzięki konsekwentnym działaniom mieszkańcy naszej gminy mają dziś dostęp do: szerokiej diagnostyki, lekarzy wielu specjalizacji, nowoczesnej rehabilitacji, stomatologii, opieki koordynowanej
Wszystko blisko domu i w jednym miejscu. Efekty mówią same za siebie: większa dostępność usług medycznych, krótszy czas oczekiwania na świadczenia, coraz większe zainteresowanie mieszkańców opieką zdrowotną w naszej gminie.
To wyróżnienie jest wspólnym sukcesem wielu osób. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor i wszystkich pracowników SPZLA w Rudniku, lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, personelu medycznego i administracyjnego, pracowników urzędu gminy w Rudniku a także wszystkich osób zaangażowanych w rozwój ochrony zdrowia na terenie Gminy Rudnik.
Dziękujemy również partnerom, instytucjom współpracującym oraz mieszkańcom za zaufanie i wsparcie. To właśnie dzięki współpracy i wspólnemu zaangażowaniu możemy realizować tak ważne inicjatywy.
Ta nagroda to dla nas nie tylko powód do dumy, ale również motywacja do dalszego działania na rzecz mieszkańców Gminy Rudnik!
Fot: Stach Leszczyński/PAP, UG Rudnik
Źródło: www.samorząd.pap.pl
link do wydarzenia:
https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wreczono-nagrody-w-konkursie-innowacyjny-samorzad-2026
https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/innowacyjny-samorzad-2026-galeria
Dnia 19 maja 2026 r. rocznicę 90 tych urodzin obchodził Pan Emanuel Szaton z Jastrzębia. Pan Emanuel urodził się w Grzędzinie, do Jastrzębia przeprowadził się po ślubie. Z zawodu stolarz, pracował w swoim zawodzie aż do emerytury oraz pomagał w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Doczekał 3 dzieci, 9 wnuków i 12 prawnuków.
Życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.
Panu Emanuelowi życzymy, aby każdy następny rok przynosił wszystko to, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze: dużo zdrowia, szczęścia, niewyczerpanych pokładów wiary i spełnienia marzeń.

Zwołuje się XXIX sesję Rady Gminy Rudnik na dzień 27 maja 2026 r. na godz. 15:15 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Rudnik z następującym porządkiem obrad: