26 kwietnia 2019r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Brzeźnicy odbył się XIV Gminny Konkurs Matematyczny Klas I-III ” Mistrz Matematyki”. Do konkursu przystąpiło 29 uczniów kl I-III z pięciu szkół : Rudnika, Grzegorzowic, Szonowic, Gamowa i Brzeźnicy. Uczestnicy mieli do wykonania 14 zadań konkursowych w czasie 60 minut. W klasie I zadania dotyczyły działań na liczbach w zakresie 20, klasa II to działania na liczbach w zakresie 50 i klasa III – działania na liczbach w zakresie 100.

A oto nagrodzeni zwycięzcy konkursu Mistrz Matematyki:

klasa I :

  • I miejsce Julia Rybka – Gamów
  • II miejsce Bartosz Zemełka – Szonowice
  • III miejsce Maria Strzeduła – Gamów

klasa II :

  • I miejsce Dominik Komorek – Gamów
  • II miejsce Julia Nieborowska – Grzegorzowice
  • III miejsce Karol Bulenda – Brzeźnica

klasa III:

  • I miejsce Olivia Passia – Szonowice
  • II miejsce Dawid Marcinek Rudnik
  • III miejsce Izabela Paris – Brzeźnica

Sponsorem nagród był Wójt Gminy Rudnik p. Piotr Rybka oraz dyrektor ZSP w Brzeźnicy p. Ewa Ryś.

Skip to content