26 kwietnia 2019 r.  odbył się XI Rejonowy Drużynowy Konkurs Religijny „Na drodze Cię, Jezu spotykam” pod honorowym patronatem Starosty raciborskiego oraz Wójta Gminy Rudnik. Współorganizatorami są szkoły z gminy Rudnik, czyli Szkoła Podstawowa w Rudniku (Daniela Stiebler) oraz ZSP w Brzeźnicy (Maria Koloch).  W tym roku spotkało się 13 drużyn, które tworzą uczniowie kl. IV-VI z powiatu raciborskiego. Jak co roku konkurs odbywa się na hali sportowej w Rudniku. Tegorocznym tematem była umiejętność posługiwania się Pismem Świętym. Szczególnym gościem był ks. dr Marian Obruśnik, biblista, który przybliżył uczestnikom świat Biblii podczas przerwy między kolejnymi etapami. Pierwszy etap obejmował indywidualny test – uczestnicy korzystali z Pisma Św. Po podsumowaniu punktów wszystkich drużyn do finału zostały zakwalifikowane drużyny: SP Nędza, SP Krzyżanowice, SP Gamów, SP15 Racibórz i SP 18 Racibórz. Pozostałe drużyny zasiadły na widowni, ale również walczyły o 6. miejsce, które po rywalizacji otrzymała SP z Rudnika. Najlepsze drużyny otrzymały kolorowe koszulki ich zadania obejmowały: układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówki, odpowiadanie ustne na pytania, uzupełnianie tekstów, szukanie w Piśmie Św. tradycyjnym książkowym oraz na Internecie, gry komputerowe itd. Po świetnej zabawie, zwycięską drużyną została Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu w składzie: Zofia J, Karol J i Julia H. (katecheta – Krzysztof Jasita), pozostałe miejsca:

 • 2 miejsce – SP Krzyżanowice,
 • 3 m. – SP 18 Racibórz,
 • 4 m. SP Gamów,
 • 5m. – SP Nędza.

Pozostałe szkoły, które uczestniczyły w konkursie to:

 • SP1 Racibórz,
 • SP4 Racibórz,
 • ZSP Brzeźnica,
 • SP Grzegorzowice,
 • SP Szonowice,
 • SP Tworków,
 • SP Rudnik oraz
 • Miłośnicy Pisma Św.

Główną nagrodą było Pismo Św. na pendrive, Quiz komputerowy, zestaw filmów biblijnych, filmy na lekcję religii, gra planszowa oraz nagrody indywidualne dla uczestników

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Raciborskiego, Wójta Gminy Rudnik oraz wielu sponsorów anonimowych, którym bardzo dziękujemy za coroczne wsparcie. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy pomagali przy przeprowadzeniu konkursu

Autor: Maria Koloch

Skip to content