Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku

zaprasza

na spotkanie autorskie

 z panem  Krzysztofem Nowakowskim,

autorem książki „23 kilometr”

dnia 14 listopada 2019 r.

o godz. 10:00

„23 kilometr” to publikacja jedyna w swoim rodzaju. Jeszcze żaden Polak, czy Polka nie opisała swojego codziennego i podróżniczego życia przemierzanego psim zaprzęgiem. W tej książce autor  zabiera czytelników w swój świat. Świat Dalekiej Północy, wypraw i wielkich wyścigów psich zaprzęgów. Pokazuje w niej życie wypełnione pasją i miłością do natury i zwierząt. Z całą pewnością zaciekawi ona nie tylko miłośników psów, to opowieść znacznie szersza i dotycząca wielu aspektów życia.

Fragment książki:

„Jazda psim zaprzęgiem to jeden z najlepszych sposobów obcowania z dziką przyrodą. Konkurować z nią może jedynie człowiek poruszający się pieszo, czy na nartach. Czuje on śnieg, lód, skałę, swoimi stopami. Jednak mamy nad nim przewagę, my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny. To bardzo pierwotne uczucie. Kiedy jeden z psów zobaczy renifera, czy ptaka, zobaczy go całe stado, także my. To właśnie stanowi magię psiego zaprzęgu”.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w cenie 42 zł.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

Fot.: Shutterstock.com
Skip to content